Home / DERNEK DUYURULARI / 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan hareket eden bir vapur, Bandırma, bundan tam 100 yıl evvel Samsun’a vardığında aziz Türk milletinin tarihindeki en büyük mücadelelerden birinin ateşi yakılmış oldu. Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının, yürekleri vatan sevgisiyle yanıp tutuşan yüce Türk halkını yanlarına alarak Samsun’dan başlattıkları destansı Milli Mücadele’nin üzerinden bugün tam bir asır geçti. Gönüllerdeki vatan ve bayrak aşkı ise 19 Mayıs 1919’dan bugüne dek her geçen an daha da katlanarak geldi. Ve bugün, yani Milli Mücadele’nin 100. yılında sel olup yurdun dört bir yanına taştı.
Bu özel gün vesilesiyle İstiklal Harbi’nden ülkenin istikbalini kurtararak çıkan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere Milli Mücadele’nin tüm kahramanlarını ve o günden bugüne değin vatan uğruna canlarını feda eden tüm güvenlik güçlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyor; 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımızla kutluyoruz.

TFFHGD İstanbul Şubesi

Hakkında

Check Also

CİĞERLERİMİZ YANIYOR

Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve ülkemizin birçok bölgesine yayılan yangın felaketiyle alakalı gelişmeleri üzüntüyle takip …