Home / DERNEK DUYURULARI / 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutluyoruz

19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutluyoruz

16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan hareket eden bir vapur, Bandırma, bundan tam 103 yıl evvel Samsun’a vardığında aziz Türk milletinin tarihindeki en büyük mücadelelerden birinin ateşi yakılmış oldu. Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının, yürekleri vatan sevgisiyle yanıp tutuşan yüce Türk halkını yanlarına alarak Samsun’dan başlattıkları destansı Milli Mücadele’nin üzerinden tam 103 yıl geçti. Gönüllerdeki vatan ve bayrak aşkı ise 19 Mayıs 1919’dan bugüne dek her geçen an daha da katlanarak geldi. Ve bugün, yani Milli Mücadele’nin 103. yılında sel olup yurdun dört bir yanına taştı.
Bu özel gün vesilesiyle İstiklal Harbi’nden ülkenin istikbalini kurtararak çıkan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere Milli Mücadele’nin tüm kahramanlarını ve o günden bugüne değin vatan uğruna canlarını feda eden tüm güvenlik güçlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyor; 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımızla kutluyoruz.
TFFHGD İSTANBUL ŞUBESİ YÖNETİM KURULU
Bir yazı görseli olabilir

Hakkında admin

TÜRKİYE FAAL FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ Burhan Felek Spor Kompleksi Bağlarbaşı /Üsküdar 0216 651 63 00 – 03

Check Also

Türk Hakemliğinin ve İstanbul Hakemliğinini gururu Cüneyt Çakır hocamıza ithafen…