Home / Başkanın Kalemi / ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ

ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Kıymetli üyelerimiz;

Malumunuz olduğu üzere bir süredir tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeni tip koronavirüsün sebep olduğu Covid-19 salgınıyla mücadele etmekteyiz. Başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere devletimizin her kademesi ve diğer kuruluşlar tarafından tüm tedbirler azami şekilde alınıyor. Ancak bizler de alacağımız basit önlemlerle devletimizin, sağlık çalışanlarımızın ve salgının bitirilmesi adına gayret gösteren tüm kişi ve kurumların bu önemli mücadelesine ciddi bir katkı sunabiliriz. Bu kapsamda lütfen hijyen kurallarına riayet edelim, dışarı çıkmak zorunda isek sosyal mesafeyi koruyalımve daha da önemlisi mümkün olduğunca “Evde Kal” çağrılarına uyarak kişisel izolasyonu sağlayalım.

Değerli üyelerimiz;

Ramazan-ı Şerif’i bu yıl ne yazık ki birbirimizden uzak ve biraz buruk karşılıyoruz. Ancak TFFHGD İstanbul Şubesi olarak daima sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Bildiğiniz gibi devletimizin aldığı kararlar gereği İstanbul’un da aralarında olduğu 31 şehirde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmakta, bunun dışında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için de genel bir sokağa çıkma yasağı bulunmaktadır. Bu nedenle TFFHGD İstanbul Şubesi olarak; başta söz konusu yasaklar kapsamında olan, uzun bir süredir evlerinden çıkamadıkları için ihtiyaçlarını karşılama noktasında güçlük çekenler olmak üzere tüm üyelerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu kapsamda hazırlamış olduğumuz Ramazan kolilerini ilk olarak evden çıkamayan eski hakem büyüklerimize, 60 yaş üstü gözlemcilerimize ve yapmış olduğumuz çağrılar sonra bizden destek talep üyelerimize 22 Nisan Çarşamba günü akşamına kadar şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım bizzat  dağıtımını tamamladık. Ramazan ayı içerisinde de bu işlemi sürdüreceğiz. Lütfen siz de, içinde bulunduğumuz bu olağandışı dönemde her an için şahsım, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım veya dernek müdürümüz aracılığıyla bizlere ulaşıp destek talebinde bulunabileceğinizi unutmayın. Biz sizler için varız. Yeter ki sizler bir süre daha evlerinizde çıkmayın.

Bu vesileyle mübarek Ramazan ayının hepimiz için sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyor; en hayırlı şekilde bayrama ulaşabilmeyi temenni ediyorum.

Yeniden birbirimize sarılabileceğimiz, her an’ımızın bayram coşkusunda geçeceği günlerde tekrar buluşabilmek ümidiyle, kalın sağlıcakla…

SÜLEYMAN ABAY

TFFHGD İSTANBUL ŞUBESİ BAŞKANI

Hakkında admin2

Check Also

RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

İçinde bulunduğumuz olağanüstü koşullara rağmen saflık, temizlik, huzur ve bereket getiren, cehennem azabından kurtuluşumuza vesile …