Home / DERNEK DUYURULARI / AVRUPA’NIN EN İYİSİ CÜNEYT ÇAKIR

AVRUPA’NIN EN İYİSİ CÜNEYT ÇAKIR

AVRUPA’NIN EN İYİSİ CÜNEYT ÇAKIR

Dernek üyemiz ve FIFA hakemlerimizden Sayın Cüneyt ÇAKIR, Avrupa’nın en iyi hakemi seçildi.

Dünyanın en prestijli hakem eleştirmenlerini bünyesinde barındıran guessthereferee.com sitesi tarafından düzenlenen ankette 474 puanla rakiplerini geride bırakan ÇAKIR, UEFA’nın en iyi hakemi seçildi.

Yıllardır FIFA’nın ‘Elit Hakem’ kategorisinde bulunan ve hem UEFA hem de FIFA organizasyonlarında yönettiği birbirinden önemli müsabakalarda sergilediği performanslarla dünyanın en iyi hakemleri arasında gösterilen Cüneyt ÇAKIR, bu başarısını tescilledi. ÇAKIR, binlerce futbolseverin katıldığı oylamayı en yakın rakibi Sırp Hakem Milorad MAZIC’in 3 puan önünde zirvede tamamladı. 2018’in ilk yarısında Şampiyonlar Ligi’nde birer son 16 turu, çeyrek final ve yarı final müsabakası yöneten tecrübeli hakemimiz, Rusya’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası’nda ise iki grup maçı ile Hırvatistan-İngiltere yarı final karşılaşmasında düdük çalmıştı. ÇAKIR ve ekibi, bu sezon yani 2018’in ikinci yarısında ise Hollanda ile Almanya arasındaki UEFA Uluslar Ligi müsabakasının yanı sıra Şampiyonlar Ligi gruplarında üç müsabakada görev almıştı.

FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt ÇAKIR’ın zirvede tamamladığı oylamada ilk 5 sırayı alan isimler ve puanları şu şekilde:

1- Cüneyt ÇAKIR: 474
2- Milorad MAZIC: 471
3- Björn KUIPERS: 436
4- Clement TURPIN: 276
5- Damir SKOMINA: 243

Uluslararası arenada böylesine önemli bir başarıya imza atan Cüneyt ÇAKIR hocamız ve ekibini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TFFHGD İstanbul Şubesi

Hakkında admin1

Check Also

DMD HASTALIĞININ FARKINDAYIZ

Duchenne Muskuler Distrofi (DMD), özellikle erkekleri etkileyen bir kas hastalığıdır. Progreessif gidişli bu hastalık, 10-20 …