Home / Başkanın Kalemi / BAŞKANIN KALEMİNDEN (07.02.2019)

BAŞKANIN KALEMİNDEN (07.02.2019)

Değerli üyelerimiz;

 

Profesyonel liglerde sezonun ilk yarısını geride bıraktığımız, ikinci yarıya start verdiğimiz bu dönemde geleneksel hale getirdiğimiz köşemizde sizlerle bir kez daha buluşmanın mutluluğu içerisindeyim. Tıpkı profesyonelde olduğu gibi amatör liglerde de sezonun büyük bir kısmı geride kalırken hakemlerimizin ve gözlemcilerimizin özveriyle görev yapması, camiamız adına onur kaynağı olmuştur. Bu vesileyle sezon başından bu yana hem amatör hem profesyonel liglerin yükünü çeken, büyük bir ciddiyetle görevlerini yapan tüm hakem ve gözlemcilerimizin başarılarının daim olmasını diliyorum.

 

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu olarak şahsımın başkanlığında göreve gelişimizin üzerinden tam bir yıl geçti. Bu bir yıl içerisinde çok sayıda faaliyete imza atarken hakemlerimiz ve gözlemcilerimiz arasında köprü kurmak, birlikteliği sağlamak, bütünlüğü korumak adına ciddi girişimlerimiz oldu. Gün geçtikçe meyvelerini topladığımız bu faaliyetlerin devamı için bundan sonraki günlerde de var gücümüzle çalışacak, siz kıymetli üyelerimizin hoşnut olacağı organizasyonlara imza atacağız. Hakemlik yalnızca saha içerisinde düdük çalıp bayrak tutmak değildir. Bizler de sıradan bireyler gibi saha dışında pozitif bir sosyal yaşama sahip insanlarız. Bunu camia dışındaki herkese aktarabilmek, anlatabilmek adına üyelerimizi çeşitli sosyal etkinliklerde bir araya getirmeyi sürdüreceğiz. Bu doğrultuda özellikle soğuk kış günlerinin atlatılmasıyla birlikte girişimlerimiz çok daha hızlanacak, sürpriz organizasyonlarla sizlerin karşısında olacağız.

 

Bugünlerde ana gündem maddemiz, TFFHGD İstanbul Şubesi olarak genç hakemlerimizin hem kişisel hem de hakemlik kariyerlerinin gelişimine çok büyük katkı sağladığına inandığımız yurtdışı organizasyonları… Yaz aylarında İsveç, Macaristan, Danimarka ve Norveç’te düzenlenecek çeşitli futbol turnuvalarında görev almak üzere çok sayıda hakemimizi bu ülkelere göndereceğiz. Merhum Başkanımız Sayın Oğuz UĞURLU’nun hakemlerimize en büyük armağanlarından biri olan bu organizasyonları devam ettirebilmek ve her geçen yıl portföyümüze yeni ülkeler eklemek bizim için onur vesilesi olmuştur. Bu organizasyonlara katılarak hem yeni ülkeler keşfetmek hem de henüz il hakemliği seviyesindeyken yurtdışında maç yönetme fırsatı yakalamak, gidecek hakemlerimiz için çok ama çok büyük bir şanstır. Bu sebeple yurtdışına göndereceğimiz hakemleri belirleme noktasında titizlikle çalışmalarımızı yürüttüğümüzün ve her türlü haksızlığın önüne geçmek adına gitmek isteyen tüm hakemlerimizi ciddi sınav ve mülakatlardan geçirdiğimizin bilinmesini istiyorum. Bununla birlikte bu yıl yurtdışı organizasyonlarına katılamayacak hakemlerimizin de herhangi bir üzüntü yaşamamalarını temenni ediyorum. Zira merhum Oğuz Başkanımızla başlayan, bizden önceki yönetimlerle devam eden ve bizim de üzerine bir şeyler katarak sürdürdüğümüz, bizden sonraki yönetim kurullarının da devam ettireceğine gönülden inandığımız bu projenin, önümüzdeki yıllarda yeni ülkelerin de eklenmesiyle daha fazla sayıda hakemimizin katılımına uygun hale geleceğinden şüphem yoktur. Dolayısıyla bu sene veya şu ana dek yurtdışına gidemeyen hakemlerimize bundan sonraki yıllarda bu imkan mutlaka tanınacaktır.

 

Geçtiğimiz sezonun sonunda, il hakemliğinden bölgesel hakemliğe geçiş sürecinde klasmana aday olan hakemlerimiz için düzenlediğimiz moral ve eğitim kampının getirdiği büyük başarı neticesinde çok sayıda hakemimizi klasmana kazandırmıştık. Bu yatırımımızın karşılığını almanın huzuruyla aynı organizasyonu bu yıl da gerçekleştirmek için şimdiden çalışmalara başladığımızın müjdesini vermek istiyorum. Umut ediyorum ki sezon sonunda, klasman sınavları öncesi düzenleyeceğimiz kamp neticesinde tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine hakemlerimiz adına başarılı bir klasman süreci yaşayacağız. Bu kampla ilgili detayları da en kısa süre içerisinde netleştirip sizlerle paylaşacağımızı belirtir, hepinizi en kalbi duygularımla selamlarım.

 

Saygılarımla,

 

Süleyman ABAY
TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı

Hakkında admin1

Check Also

BAŞKANIN KALEMİNDEN (11.03.2019)

Değerli üyelerimiz;   Hem İstanbul hem de Türk hakemliği olarak ziyadesiyle yoğun gündeme sahip bir …