Home / Başkanın Kalemi / BAŞKANIN KALEMİNDEN (06.05.2019)

BAŞKANIN KALEMİNDEN (06.05.2019)

Değerli üyelerimiz;

Sezonun sonlarına yaklaştığımız şu günlerde ilk olarak gerek profesyonel gerekse amatör liglerde görev yapan tüm hakem arkadaşlarıma yaklaşık 10 aydır gösterdikleri üstün gayret ve emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, önümüzdeki sezon için de şimdiden başarılar diliyorum. Öyle umut ediyorum ki sezon sona erdikten sonra da fiziksel ve mental anlamda çalışmalarınızı sürdürecek ve yeni sezona en hazır şekilde başlayacaksınız.

Mayıs hem İstanbul hem de Türk hakemliği için geçmişi yâd etme, değerli hakem büyüklerimizi anma noktasında oldukça önemli bir aydır. 18 Mayıs 2018’de kaybettiğimiz Türk hakemliğinin duayen ismi merhum Doğan BABACAN ve 3 yıl evvel, 11 Mayıs 2016’da aramızdan ayrılan TFFHGD İstanbul Şube Başkanımız, İstanbul hakemlerinin “Oğuz Ağabey’i” merhum Oğuz UĞURLU hocalarımızın sene-i devriyelerinin bu ay içerisinde olması nedeniyle başta onlar olmak üzere tüm hakem büyüklerimizi anmak adına bir program tertiplemek istedik. Bu doğrultuda Ramazan ayıaraya girmeden resmi tatil olan 1 Mayıs gününü değerlendirerek Sulhi GARAN, Doğan BABACAN ve Oğuz UĞURLU başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm hakem büyüklerimizi çeşitli organizasyonlarla andık. Selimiye Stadı’nda şahsım, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, hakem ve gözlemcilerimiz, saha komiserleri ve Türk hakemliğine büyük katkılar sunmuş Sayın Ertuğrul DİLEK, Sayın Haşim GÖKALP ve Sayın Yalçın DARICI gibi birbirinden değerli hakem büyüklerimizin katılımıyla başlayan program dahilindeiki ayrı gösteri maçı yaptık. Bu sırada hakemlerimizden ve saha komiserlerinden oluşan takımlar sahaya çıkarken kaybettiğimiz isimlere ithafen “Genç hakemler size minnettar” ve “Türk hakemliğinin bayrağını zirveye çıkaracağımıza söz veriyoruz” yazılı pankartlarla çıktılar. Müsabakanın başlama vuruşunu ise Eski MHK Başkanımız Sayın Ertuğrul DİLEK yaptı. Dostça bir ortamda geçen müsabakaların ve toplu fotoğraf çekiminin ardından toplu halde derneğimize geçerek anma programının ikinci bölümünü ifa ettik. Bu kapsamda derneğimiz Oğuz UĞURLU Konferans Salonu’nda gerçekleştirdiğimiz konferansta yine başta Sayın Ertuğrul DİLEK hocamız olmak üzere çeşitli isimler hakemlerimize hitap ederken kaybettiğimiz değerli hakem büyüklerimizin camiaya sundukları büyük katkılar anlatıldı. Bu sırada kürsüden de beyan ettiğim gibi ebediyete intikal eden hocalarımızı anma noktasında attığımız bu adımı kalıcı ve geleneksel hale getirecek, önümüzdeki yıllarda da bu tür programların büyüyerek sürmesi adına gerekli çalışmaları yapacağız. Tüm bunların dışında yine saygıdeğer hocalarımızın vefatlarının sene-i devriyesi olan günlerde de kabirleri başında onları anarak yeni neslin bu isimleri tanımasını ve daima minnettar kalmasını sağlayacağız. Bu vesileyle başta Sulhi GARAN, Doğan BABACAN ve Oğuz UĞURLU hocalarımız olmak üzere Türk hakemliğine ciddi katkılar sunup aramızdan ayrılmış olan tüm isimleri saygıyla ve rahmetle anıyor, mekanlarının cennet olmasını diliyorum.

Bugün itibariyle bir kez daha karşılama şansına eriştiğimiz 11 Ayın Sultanı, rahmet ve mağfiret ayı Ramazan-ı Şerif’in camiamız, ülkemiz ve tüm İslam alemi adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. İçinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni barındıran, sabrın ve selametin doruk noktasına ulaştığı, Peygamber Efendimiz’in “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluştur” diye tanımladığı bu mübarek ayda tutacağımız oruçların, yapacağımız ibadetlerin ve hayırların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Gerek camia gerekse ülke olarak birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, bütünlüğümüzün daha da kuvvetlendiği günler sonunda Ramazan Bayramı’na ulaşabilmeyi umuyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Saygılarımla,

Süleyman ABAY

TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı

Hakkında Tolgahan Kucuk

Check Also

BAŞKANIN KALEMİNDEN (07.02.2019)

Değerli üyelerimiz;   Profesyonel liglerde sezonun ilk yarısını geride bıraktığımız, ikinci yarıya start verdiğimiz bu …