Home / SPOR HABERLERİ / BJÖRN KUİPERS, TÜRK HAKEMLERİ İLE BULUSTU..

BJÖRN KUİPERS, TÜRK HAKEMLERİ İLE BULUSTU..

7369cb7bf68e4da6bbe60eafa4ef2c95Hollanda Futbol Federasyonu’ndan FIFA Elit Hakem Björn Kuipers ve 2012 Avrupa Şampiyonası’nda birlikte görev yaptığı ekibi, Türk hakemlere tecrübelerini anlattı.

Antalya Mardan Otel’de düzenlenen MHK Üst Klasman Hakem Ara Semineri’ne katılan Björn Kuipers, kendisinin ve ekibinin bir maça nasıl hazırlandığını paylaştığı sunumunda, öncelikle kendisinin de Türk hakemler gibi profesyonel hakemlik yapmadığını, süpermarket zinciri işletmecisi olduğunu vurgulayarak başladı. Hollanda’da profesyonel hakem uygulamasına yakın zamanda geçildiğini ifade eden Kuipers, hakemlerin Hollanda Futbol Federasyonu’nda 1-5 yıl arasında sözleşmeler imzaladığını, performansa ve yaşa göre sözleşme sürelerinin uzatıldığını kaydetti.

Saha içerisinde hakeme saygıyı artırmaya yönelik çalışma yürüttüklerini ve bunu hayata geçirdiklerini anlatan Kuipers, 2012 Avrupa Şampiyonası’na 6 farklı bölgede kamp yaparak hazırlandıklarını söyledi. Turnuvada İrlanda-Hırvatistan, Ukrayna-Fransa karşılaşmalarında görev yaptıklarını belirten Kuipers, bu maçlardaki diyalogları içeren maç görüntüsünü Türk hakemlerle birlikte izledi.

Kuipers, ekibiyle Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası’na hazırlandıklarını, bu turnuvada Çakır ve ekibiyle birlikte görev almak istediğini sözlerine ekledi.

Hakkında admin

TÜRKİYE FAAL FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ Burhan Felek Spor Kompleksi Bağlarbaşı /Üsküdar 0216 651 63 00 – 03

Check Also

Yeni Kondisyon Testi “Yo-Yo” Nedir?

UEFA’nın Yeni Kondisyon Testi “Yo-Yo” Nedir?   UEFA’nın Antalya’da üst seviye hakemlere uyguladığı “Yo-Yo Intermittent Recovery …

Bir cevap yazın