Home / DERNEK DUYURULARI / HAKEM BÜYÜKLERİMİZİ ANDIK

HAKEM BÜYÜKLERİMİZİ ANDIK

TFFHGD İstanbul Şubesi olarak ebediyete intikal etmiş hakem büyüklerimizi çeşitli etkinliklerle andık.

Dün saat 16.00’da Selimiye Stadı’nda başlayan hakem büyüklerini anma programına MHK Eski Başkanı Sayın Ertuğrul DİLEK, Eski Süper Lig Hakemleri değerli büyüklerimiz Sayın Haşim GÖKALP ve Sayın Yalçın DARICI, TFFHGD İstanbul Şube Başkanımız Sayın Süleyman ABAY ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İstanbul Maç Güvenlik Sorumlusu Sayın Ufuk TATAR, Saha Komiserleri Derneği İstanbul Şube Başkanı Sayın Ali Osman ÖZGÜL ve saha komiserleri ile çok sayıda hakem ve gözlemcimiz katıldı.
Anma etkinlikleri kapsamında hakemlerimiz ile saha komiserleri arasında oynanan dostluk maçının başlama vuruşunu Sayın Ertuğrul DİLEK yaptı. Takımlar sahaya “Genç hakemler size minnettar” ve “Türk hakemliğinin bayrağını zirveye çıkaracağımıza söz veriyoruz” yazılı pankartlarla çıktı. Daha sonra hakemlerimiz kendi aralarında da bir dostluk maçı oynadı.

Selimiye Stadı’ndaki etkinliklerin ardından anma programı, TFFHGD İstanbul Şubesi Oğuz UĞURLU Konferans Salonu’nda sürdü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programda konuşan MHK Eski Başkanı Sayın Ertuğrul DİLEK, düzenlenen program nedeniyle Dernek Başkanımız Sayın Süleyman ABAY’a teşekkür ederken Türk hakemliğine katkı sunan tüm hakem büyüklerini andı. Geçmişte hakemlerin çok daha zor şartlarda maç yönettiğini söyleyen Sayın Ertuğrul DİLEK, her şeye rağmen camiadan kopamadıklarını belirtti.

Anma programında kürsüye çıkan TFFHGD İstanbul Şube Başkanımız Sayın Süleyman ABAY da başta Doğan BABACAN, Sulhi GARAN ve Oğuz UĞURLU olmak üzere ebediye intikal eden tüm hakem büyüklerini rahmet andığını söyledi. Hakem büyüklerinin kendilerine verdiği bilgiler sayesinde başarıyı yakaladıklarını anlatan Sayın Süleyman ABAY, “Büyüklerimizi her yıl anmak adına bu programı geleneksel hale getirmek istiyoruz” dedi.

Öte yandan programda söz alan Futbol Saha Komiserleri Derneği İstanbul Şube Başkanı Sayın Ali Osman ÖZGÜL ve TFF İstanbul Maç Güvenlik Sorumlusu Sayın Ufuk TATAR da hakemlerle daima birlik beraberlik içerisinde olduklarını belirtirken böyle bir organizasyonun hakem camiası adına çok özel olduğunu dile getirdiler.

Programın sonunda derneğimiz tarafından katılımcılara yemek ikramı gerçekleştirildi.

Bu vesileyle ebediyete intikal eden tüm hakem büyüklerimizi saygı ve rahmetle anıyor, ruhlarının şad olmasını diliyoruz.

TFFHGD İstanbul Şubesi

 

Hakkında Tolgahan Kucuk

Check Also

ADAY HAKEM KURSU AÇILIYOR

Istanbul da aday hakem kursu açılıyor! 27-28-29 Eylül tarihlerinde İstanbul da aday hakem kursu açılacaktır. …