Home / DERNEK DUYURULARI / MERKEZ HAKEM KURULU HAKEMLERİMİZLE BULUŞTU

MERKEZ HAKEM KURULU HAKEMLERİMİZLE BULUŞTU

MERKEZ HAKEM KURULU HAKEMLERİMİZLE BULUŞTU

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sayın Sabri ÇELİK ve MHK 1. Bölge Sorumlusu Sayın Muhittin BOŞAT, bu akşam gerçekleştirilen EPAK eğitiminde hakemlerimizle bir araya geldi.

TFFHGD İstanbul Şubesi Oğuz UĞURLU Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen EPAK eğitimine MHK Başkanı Sayın Sabri ÇELİK, MHK 1. Bölge Sorumlusu Sayın Muhittin BOŞAT, Bölgesel Hakem Kurulu Üyeleri Sayın Adil UÇANKAN ve Sayın Bülent GÖKÇÜ, TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı Sayın Süleyman ABAY ve yönetim kurulu üyeleri, İl Hakem Kurulu Başkanı Sayın Yaşar FİLİZ ve kurul üyeleri ile hakem ve gözlemcilerimiz katıldı.

Eğitim öncesi hakemlerimize hitap eden MHK Başkanı Sayın Sabri ÇELİK, göreve geldiklerinden bu yana hakem eğitimlerine ve gelişimine büyük önem verdiklerini belirterek “Her hafta profesyonel ve amatörde çok sayıda maç izliyoruz. Her an sizlerden birine de denk gelebiliriz. Fizik ve dil başta olmak üzere her anlamda kendinizi geliştirirseniz emin olun bunun karşılığını alırsınız” dedi. Süper Lig başta olmak üzere tüm klasmanlardaki hakem kadrolarının genişletileceğini açıklayan MHK Başkanı Sayın Sabri ÇELİK, ülke genelindeki 20.000 hakemin online eğitim alabileceği bir sistem için de gerekli altyapıyı kurmaya başladıklarını söyledi. Sayın Sabri ÇELİK ayrıca kadın hakemlerin gelişimine de büyük önem verdiklerini dile getirerek “Özellikle FIFA kokartı takan kadın hakemlerimizin profesyonel liglerde görev aldıklarını yarından itibaren göreceksiniz” şeklinde konuştu.

MHK 1. Bölge Sorumlusu Sayın Muhittin BOŞAT ise hemen her klasmanda hakem arayışı içerisinde olduklarını ifade ederken “Hakeme şiddetle ihtiyacımız var. Bu nedenle amatöre ve alt liglere çok önem veriyoruz. Görüntü olsun diye değil, çok sayıda maçı içtenlikle takip ediyoruz” dedi. Şu an bulundukları konuma nasıl geldiklerini anlatan 1. Bölge Sorumlusu Sayın Muhittin BOŞAT, “Zamanın neler getireceğini bilemezsiniz. Biz İstanbul’da Sabri ÇELİK, Muhittin BOŞAT olduk. O yüzden İstanbul bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı. Sayın Muhittin BOŞAT gerçekleştirmek istedikleri projelere de değinirken genç hakemlerin önünü açmak adına üst klasmanlara çıkarken aşılması gereken basamakların azaltılacağını söyledi.

Toplantıda söz alan TFFHGD İstanbul Şube Başkanımız Sayın Süleyman ABAY ise birkaç hafta önce göreve gelen MHK Başkanı Sayın Sabri ÇELİK ve MHK üyelerine başarı dileklerini iletirken “Bu zorlu süreçte dernek olarak elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız” dedi.

İl Hakem Kurulu Başkanı Sayın Yaşar FİLİZ de kürsüden yaptığı konuşmada birkaç hafta önce göreve atanan MHK Başkanı Sayın Sabri ÇELİK ve 1. Bölge Sorumlusu Sayın Muhittin BOŞAT başta olmak üzere tüm kurula başarı dileklerini iletti.

Konuşmaların ardından Dernek Başkanımız Sayın Süleyman ABAY, MHK Başkanı Sayın Sabri ÇELİK ve MHK 1. Bölge Sorumlusu Sayın Muhittin BOŞAT’a çiçek takdim etti. Başkanımız Sayın Süleyman ABAY, “Bu çiçekleri en genç aday hakemimizden en üst seviyedeki FIFA Hakemimiz Sayın Cüneyt ÇAKIR’a kadar tüm hakemlerimiz adına takdim ediyorum” dedi.

Daha sonra Eğitimcimiz ve İl Hakem Kurulu Üyesi Sayın Murat ŞAHİN tarafından hakemlerimize EPAK eğitimi verildi.

 

 

Hakkında admin1

Check Also

DMD HASTALIĞININ FARKINDAYIZ

Duchenne Muskuler Distrofi (DMD), özellikle erkekleri etkileyen bir kas hastalığıdır. Progreessif gidişli bu hastalık, 10-20 …