Home / DERNEK DUYURULARI / ŞİDDETE HAYIR

ŞİDDETE HAYIR

ŞİDDETE HAYIR.!!!

Son günlerde amatör müsabakalarda hakemlerimize karşı gerçekleşen şiddet olaylarının artarak devam etmesi sonucu TFF İl Temsilciliği ve İASKF ile birlikte hakemlerimize karşı yapılan şiddet olaylarından ötürü, bu hafta 26-27-29-30 Kasım 2022 ve 1 Aralık 2022 tarihlerinde oynanması planlanan Süper Amatör, 1.Amatör, U16 ve U14 Ligi Amatör müsabakalarının durdurulmasına karar verilmiştir.

Gelişen olaylar sonucunda bu tür seviyesizce saldırıları gerçekleştirenleri ve gerçekleşmesine vesile olan kişileri TEKRAR KINIYORUZ ve ŞİDDETE HAYIR diyoruz.

Bu durdurma kararı geç alınmış bir karar olmakla birlikte, sadece bir haftalık tepkiyle sınırlı kalmamalıdır.
Sorunun kökünden çözülebilmesi için talimatların eksiksiz uygulanması, hep birlikte hareket edilmesi önemlidir.

Şiddet haftalardır kabul edilemez boyuttadır.

Şiddet karşısında herkes BİRLİK olmalıdır.

Uluslararası oyun kuralları ve futbolun ruhu gereği, oyuncuların, hakemlerin, seyircilerin can güvenliği ve sağlığının korunması en önemli unsurdur.
Tavsiyemiz bundan sonraki haftalarda emniyet güçlerinin olmadığı, gerekli güvenlik tedbirlerinin alınamadığı hiçbir müsabakanın başlatılmamasıdır.
Bu konuda tüm yetkili kurum ve kuruluşlar ortak bir karar alarak hakemlerimize bu yetkiyi vermelidir.
Emniyet ile gerekli protokoller hazırlanmalı ve imzalanmalıdır.

TFFHGD İSTANBUL ŞUBESİ olarak, sahalarımızda şiddetin asla kabul edilemeyeceğini her platformda kararlı şekilde dile getirmeye, gereğinin yapılması için tüm yetkilileri uyarmaya devam edeceğiz.

TFFHGD İSTANBUL ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

Hakkında admin

TÜRKİYE FAAL FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ Burhan Felek Spor Kompleksi Bağlarbaşı /Üsküdar 0216 651 63 00 – 03

Check Also

SELİM KONUKÇU’NUN ACI GÜNÜ

SELİM KONUKÇU’NUN ACI GÜNÜ Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Selim Konukçu’nun Babası Bilal Konukçu, Abisi Salih …