Home / DERNEK DUYURULARI / SULHİ GARAN’I ANIYORUZ

SULHİ GARAN’I ANIYORUZ

FIFA kokartlı ilk Türk hakemimiz Sulhi GARAN’ı vefatının sene-i devriyesinde mezarı başında anıyoruz. 6 Aralık Perşembe günü ikindi namazına müteakip Beylerbeyi Küplüce Mezarlığı’nda merhum GARAN’ın kabri başında düzenlenecek anma törenine katılmak isteyen hakem ve gözlemcilerimiz için saat 14.30’da dernek binası önünden servis kaldırılacaktır. Kabristanda yapılacak törenin ardından TFFHGD İstanbul Şubesi’nde sürecek anma programı için servis, yine tüm üyelerimizin dernek binamıza ulaşımını sağlayacaktır.

1916 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Sulhi GARAN, FIFA kokartlı ilk Türk hakemidir. Beşiktaş ve Vefa takımlarında futbol oynayan GARAN, 1957 yılında İsviçre’de düzenlenen Uluslararası Futbol Federasyonu Hakem Kursu’na katıldı ve dünya çapında açılacak tüm hakem kurslarına hoca seçildi. Futbol ve futbol hakemliği konusunda çeşitli kitaplar kaleme alan GARAN, edebiyat öğretmenliği ve gazetecilik yaptı. Türk futbolu ve hakemliğine büyük katkılar sağlayan GARAN, 46 yaşında hayatını kaybetti.

Türk hakemliğinin öncülerinden olan, uluslararası anlamda da büyük başarılara imza atan merhum Sulhi GARAN’ı anma törenine tüm hakem ve gözlemcilerimizi davet ediyoruz.

TFFHGD İstanbul Şubesi

Hakkında alikoc

Check Also

ACİL KAN İHTİYACI

Antalya Bölgesi B Klasman Hakemi Hidayet Zeybek’in bir yakını için Acil 0 Rh (-) erkek …