Home / DERNEK DUYURULARI / SULHİ GARAN’I MEZARI BAŞINDA ANDIK

SULHİ GARAN’I MEZARI BAŞINDA ANDIK

FIFA kokartlı ilk Türk hakemimiz Sulhi GARAN, vefatının sene-i devriyesinde mezarı başında anıldı.

Cuma namazının ardından Beylerbeyi Küplüce Mezarlığı’ndaki kabri başında anılan Sulhi GARAN için mevlid-i şerif okutuldu. Anma programına TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanımız Sayın Süleyman ABAY ve yönetim kurulu üyelerimiz, İl Hakem Kurulu Başkanı Sayın Yaşar FİLİZ ile kurul üyeleri, Eski MHK Üyesi Sayın Ahmet ERDOĞAN, Eski Süper Lig Hakemi Sayın Haşim GÖKALP, gözlemcilerimiz ve hakemlerimiz katıldı.

Anma töreninde bir konuşma yapan Dernek Başkanımız Sayın Süleyman ABAY, merhum GARAN’ın başarılarını ve Türk hakemliğine olan katkılarını anlattı. Camianın bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan ve ebediyete intikal etmiş tüm hakem büyüklerinin asla unutulmadığını dile getiren Başkanımız Süleyman ABAY, “TFFHGD İstanbul Şubesi olarak her yıl hakem büyüklerimizi vefat yıldönümlerinde mezarları başında ve sene içerisinde çeşitli etkinliklerle anıyoruz. Onları hiçbir zaman unutmamalıyız, daima saygıyla anmalıyız. Bugün de merhum Sulhi GARAN hocamızı anmak üzere buraya gelen tüm üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş tüm hakem büyüklerimizi bir kez daha özlemle anıyoruz” dedi.

Öte yandan derneğimiz tarafından Cuma namazı için Küplüce Camii’ne gelen vatandaşlara ve anma törenine katılanlara Sulhi GARAN hayrına lokum dağıtıldı.

Hakkında

Check Also

UEFA’DAN CÜNEYT ÇAKIR’A ÖNEMLİ GÖREV

Dernek üyemiz, FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır, İspanya’nın Barcelona ile İtalya’nın Napoli takımları arasında 8 …