Home / GÜNCEL HABERLER / Süper Lig Hakem ve Yardımcı Hakem Mart Ayı Semineri yapıldı

Süper Lig Hakem ve Yardımcı Hakem Mart Ayı Semineri yapıldı

Merkez Hakem Kurulu tarafından 20-21 Mart tarihlerinde düzenlenen Süper Lig Hakem ve Yardımcı Hakem Semineri, Dedeman Bostancı otelde yapıldı.

MHK Başkanı Sabri Çelik, MHK üyeleri, MHK Eğitim Danışmanları Jaap Uilenberg ve Oğuz Sarvan, UEFA Yardımcı Hakem Eğitmeni Giovanni Stefenato ile Süper Lig hakemleri ve yardımcı hakemlerinin katıldığı seminer MHK Başkanı Sabri Çelik’in açılış konuşmasıyla başladı.

Hakemlik kariyerini bu sezon sonlandıran eski FIFA ve Süper Lig yardımcı hakemi Baki Tuncay Akkın’a MHK Başkanı Sabri Çelik tarafından hakem camiasına yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür edilerek plaket takdim edildi. Baki Tuncay Akkın, katılımcılar tarafından ayakta alkışlanarak uğurlandı.

Seminerin ilk oturumunda, hakemler 3 gruba ayrılarak MHK ve Jaap Uilenberg tarafından belirlenen pozisyonlar üzerinde analiz yaptılar. Grup çalışmaları sonrası pozisyonlarla ilgili geri dönüşleri detaylarıyla Jaap Uilenberg hakemlere aktardı.

Süper Lig yardımcı hakemlerine ise UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Giovanni Stefenato tarafından UEFA uygulama standartları anlatıldı. Örnek pozisyonlar üzerinden güncel bilgilendirmeler yapıldı.

Seminerin öğleden sonraki bölümlerinde ise MHK, Jaap Uilenberg ve Oğuz Sarvan tarafından hazırlanan görüntüler üzerinden Süper Lig hakem ve yardımcı hakemlerine çeşitli konularda eğitimlere devam edildi. Süper Lig hakemlerinin yönetmiş oldukları maçlardaki pozisyonlarla ilgili kritikler yapıldı.

Seminer, MHK Başkanı Sabri Çelik’in kapanış konuşmasıyla sona erdi.

 

Hakkında admin

TÜRKİYE FAAL FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ Burhan Felek Spor Kompleksi Bağlarbaşı /Üsküdar 0216 651 63 00 – 03

Check Also

A Klasman Yardımcı Hakem Semineri yapılıyor

Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen A Klasman Yardımcı Hakem semineri Kavacık Limak Otel’de başladı. Seminerin …