Home / DERNEK DUYURULARI / ÜYELERİMİZE SAYGIYLA DUYURURUZ

ÜYELERİMİZE SAYGIYLA DUYURURUZ

Geçtiğimiz günlerde şanlı hakem camiasıyla hiçbir bağı bulunmayan ve belirli bir güruh tarafından menfaat karşılığı haber yaptırıldığı aleni şekilde bilinen şahıslar tarafından internet sitelerinde ve sosyal medyada yayımlanan, derneğimiz ve camiamız hakkında birbirinden çirkin ithamlar içeren sözde haberin ardından siz değerli üyelerimize açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Daha önce de Dernek Yönetimimiz ve camiamız hakkında defaten asılsız iddialar ortaya atarak camia içerisinde karışıklık çıkarmayı amaçlayan ve kaostan beslendiği aşikâr olan bu sitelerin ‘Çamur at izi kalsın’ prensibiyle yaptığı kışkırtmalara şimdiye dek prim vermemek adına cevap vermemiş olsak dahi bilinmesini isteriz ki Türk hakemliğinin lokomotifi olan TFFHGD İstanbul Şubesi’ne ve onun herhangi bir yöneticisine iftira atmaya kalkanların karşısında dimdik durmak asli görevlerimizdendir. Eskiden hakem veya gözlemci kimliği taşıyan ancak Türk Hakemliği için bugüne kadar bir çivi bile çakmamış olan bu internet sitesi sahipleri ve sosyal medyada yazanlar; yöneticilerimize ve/veya bazı üyelerimize yönelik çirkin ithamlar ve karalayıcı haberler ile kendilerine tekrar camia içerisinde yer edinip kendilerine kazanç sağlamaya çalışmak için uğraşmaktadırlar.

Derneğimize saldıran bu şahısların bilmesini isteriz ki; derneğimizi, hiçbir bağımızın olmadığı internet siteleriyle yan yana getirmeye çalışarak akıl ve mantık sınırlarını zorlamaktadırlar. Ama TFFHGD İstanbul Şubesi olarak BAZI GÜRUHLAR GİBİ HİÇBİR KİŞİ YA DA KURUMA MENFAAT ve PARA KARŞILIĞI HABER YAPTIRDIĞIMIZ YOKTUR. 1200’den fazla üyeyi temsil eden bu saygıdeğer yapıyı kendi kurdukları çirkin düzenle karıştırmaya güçleri yetmez. Daha açık bir şekilde belirtmek gerekirse TFFHGD İstanbul Şubesi olarak hiçbir haber/yorum sitesiyle bir bağımız yoktur, asla olamaz da. Bu tarz kişisel çıkar amaçlı sayısız sitenin birbiri arasındaki atışmalara konu edilmemeyi, hiçbiri ile derneğimizin adının asla yan yana getirilmemesi gerektiğini de bilinç sahibi herkesten rica ediyoruz. Bu noktada siz değerli üyelerimizden ricamız ise, resmi internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız haricindeki hiçbir haberin ve/veya bilginin dernek yönetimimiz/yöneticilerimiz ile alakası olmadığını bilmeniz ve resmi açıklamalarımız dışında hiçbir metne itibar etmemenizdir.

Söz konusu internet sitelerinde veya sosyal medyada tarafımıza atmaya kalktıkları iftiralara gelecek olursak:

Şu anda Başkanlık görevini yürüttüğüm döneme ait TFFHGD İstanbul Şubesi’nin herhangi bir davası veya soruşturma süreci yoktur. ‘Kişi karşısındakini kendisi gibi bilir’ misali, ‘Çamur at izi kalsın’ amacıyla yazdıkları yazılarla derneğimizi yıpratmaya çalışanlar bu emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. Biz güçlü bir aileyiz ve buna asla müsaade etmeyiz.

Biliniz ki insan olmak zor zanaattır, sayısız gereği vardır: Doğruluk, dürüstlük, güzellik, iyilik, içtenlik, güven, merhamet, vicdan, tevazu, hoşgörü, saygı, kendini bilmek, haddini bilmek… İnsan olmak, bunları kendinde barındırmayı gerektirir. Haliyle insan olmak, herkesin harcı değildir. Şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, göreve geldiğimiz günden bu yana her şeyden öte ‘insan olmak’ düsturuyla üyelerimize hizmet etmeyi yegâne gayemiz olarak belirledik ve görev süremizin sonuna kadar da bu doğrultuda hizmetlerimize devam edeceğiz. İçerisinde bulunduğumuz mübarek günlerde Allah’a şükür alnımız açık ve başımız dik olarak kararlı bir şekilde hizmet yürüyüşümüzü sürdürmekteyiz. Allah’tan başka kimseye verecek hesabımız da yoktur!

Velhasıl;

Kendi riyakarlıklarını örtmek amacıyla sağa sola diş gösteren bu zihniyetin üyelerimizi yanlış yönlendirip derneğimizi ve dernek yönetimimizi hedef göstermek amacıyla yazdığı, hiçbir dayanağı olmayan asılsız iddialara ve iftiralara itibar edilmemesi önemle rica olunur. Camiamızın saygın bir sivil toplum örgütünü hedef alan zihniyete asla prim verilmeyecektir.

Bununla birlikte bir kez daha belirtmek isteriz ki; TFFHGD İstanbul Şubesi resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları dışındaki hiçbir sitede yayımlanan haberlerle/yorumlarla derneğimizin ve dernek yöneticilerimizin asla ve kat’i surette ilişkilendirilmemesi gerekmektedir.

Saygılarımızla,

TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu

 

Hakkında admin

TÜRKİYE FAAL FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ Burhan Felek Spor Kompleksi Bağlarbaşı /Üsküdar 0216 651 63 00 – 03

Check Also

ACİL KAN İHTİYACI

Liv Hospital’da tedavi gören Ramazan Şahin isimli hasta için en az 1 ay önce koronavirüs …