Anasayfa / DERNEK DUYURULARI / YENİ SEZONA GÖRKEMLİ AÇILIŞ !

YENİ SEZONA GÖRKEMLİ AÇILIŞ !

YENİ SEZONA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 2018-2019 Sezonu Açılış Töreni İBB Bayrampaşa Stadı’nda gerçekleştirildi.

Dün Saat 18.00’de başlayan açılış törenine Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, TFFHGD Genel Başkanı ve Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Ahmet Erdoğan,TFFHGD Eski Genel Başkanı, MHK Eski Asbaşkanı ve Süper Lig Gözlemcisi Serdar Çakır ,TFFHGD Genel Başkanvekili Ahmet Şahin, TFFHGD Genel Başkanvekili ve FIFA Hakemi Mete Kalkavan, Merkez Hakem Kurulu Eski Üyesi Sayın Osman Avcı, Bölgesel Hakem Kurulu ve İl Hakem Kurulu Üyelerimiz, FIFA Hakemlerimiz Cüneyt Çakır ve Hüseyin Göçek, Süper Lig Hakemlerimiz Fırat Aydınus, Serkan Çınar, Tugay Kaan Numanoğlu ve Volkan Bayarslan, Kadın FIFA Hakemimiz Neslihan Muratdağı, Kadın FIFA Yardımcı Hakemimiz Betül Nur Yılmaz, Süper Lig Yardımcı Hakemlerimiz Alpaslan Dedeş, Erdem Bayık, Aleks Taşçıoğlu ve Candaş Elbil, A Klasman Hakemimiz Emre Malok ile çok sayıda klasman ve il hakemi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende ilk olarak İstanbul hakemliğinin efsaneleri olup ebediyete intikal eden isimler anıldı. Ev sahibi sıfatıyla ilk olarak kürsüye çıkan TFFHGD İstanbul Şube Başkanı Süleyman Abay, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. İstanbul gibi Türk hakemliğinin lokomotifi konumundaki bir şehirde yöneticilik yapmaktan büyük onur duyduklarını kaydeden Başkan Abay, “İstanbul’un adına yaraşır bir konumda olması için bugüne kadar sürdürdüğümüz çalışmalara yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve genç hakemlerimizle birlikte bugünden sonra da aynı hırs, inanç ve şevkle devam edeceğimiz konusunda sizi temin ederim.” şeklinde konuştu. İstanbul hakemliğinin gelişimi için göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları bazı çalışmalardan bahseden Abay, “DERNEK BİZİM İÇİN ARAÇ DEĞİL, AMAÇ OLMALIDIR.” dedi. Bu arada Abay, geçtiğimiz sezonun sonunda yabancı dil sınavından başarıyla geçen birçok hakemi yurtdışındaki turnuvalara gönderdiklerini ve ayrıca klasmana aday hakemler için moral ve eğitim kampı düzenlediklerini anlatırken ilgili slaytlar da törene katılanlara izletildi.

Yoğun programı sebebiyle açılış törenine katılamayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, gönderdiği mesajda “Aranızda olamadığım için büyük üzüntü duyduğumu belirtir tüm katılımcılara ve hakemlere sevgilerimi saygılarımı iletirim” ifadelerini kullandı.

Törende bir konuşma yapan TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in selam ve başarı dileklerini iletti. Düşmez, hakemlerimizle böyle bir ortamda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirtirken “Sizlerin de bizlerin de bir tarafı var: Türkiye. Ülkemiz için hayatımızın her anında bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ancak iyi insan yetiştirmenin yolu da spordan geçiyor. Bu ülkenin çimentosu olan spora ve futbola hizmet etmek çok değerli. Sizler de bu bağlamda önemli bir iş yapıyorsunuz. Adaletin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Sizin de sahadaki adaleti en iyi şekilde sağlamanız Türk futboluna büyük katkı sunacak.” şeklinde konuştu.

Profesyonel liglerde önümüzdeki hafta sonu görev yapacak hakemlerin belirlenmesi adına Etap toplantısında olan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu ise telefon bağlantısı aracılığıyla hakemlerimize selamlarını iletti.

Açılış töreninde hakemlerimize hitap eden MHK 1. Bölge Sorumlusu Ahmet Erdoğan da yeni sezonun başarılarla dolu geçmesini diledi. “Bu sezon ilk kez Süper Lig ve A Klasman Hakemlerimiz de başta olmak üzere sizleri bu kadar kalabalık bir şekilde bir arada görmekten büyük mutluluk duydum.” diyen Erdoğan, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

TFFHGD Genel Başkanı ve Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman ARICI da tıpkı ERDOĞAN gibi %5 vurgusu yaparken toplanan paraların dernekler tarafından verimli bir şekilde kullanılması gerektiğine dikkat çekerek “Şubelerimiz toplanan bu %5’lik payları çarçur etmemeli, doğru işlerde kullanmalı. Hakemlerimizden alınan bu paralar hakemlerimize fayda sağlayacak yerlerde kullanılmalı” ifadelerini kullandı. Genel Başkan ARICI ayrıca ülke genelindeki kadın hakem sayısının azlığına da dikkat çekerek bu sayının artırılması için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman ARICI son olarak “İstanbul hakemleriyle böyle güzel bir ortamda birlikte olmaktan çok mutluyum. Yeni sezonda hepinize üstün başarılar diliyorum” dedi.

Eski Merkez Hakem Kurulu Üyesi Osman Avcı da önceki yıllarda olduğu gibi 2018-2019 Futbol Sezonu’nda tüm hakemlerimizle dayanışma içerisinde olacaklarını aktararak “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak hakemlerimize hizmet etmekten çok memnunuz, desteklerimizi daima sürdüreceğiz” dedi.

İstanbul İl Hakem Kurulu Başkanı Yaşar Filiz ise göreve geldikleri günden bu yana kendilerine destek olan herkese teşekkür etti ve İstanbul hakemlerine hizmet etmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Osman Özgül de konuşmasında yeni sezonda hakemlerimizle birlikte hareket ederek onlara yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Daha sonra ise açılış töreninde kendilerine dağıtılan antrenman malzemelerini giyen hakemlerimiz, İBB Bayrampaşa Stadı’nda temsili bir antrenman yaptı. Tören, katılımcılara verilen kokteylle sona erdi.