Home / Başkanın Kalemi / BAŞKANIN KALEMİNDEN (08.08.2019)

BAŞKANIN KALEMİNDEN (08.08.2019)

Değerli üyelerimiz;

 

Profesyonel liglerde 2019-2020 sezonunun başlamasına günler kala yeniden sizlerle buluşmanın onurunu yaşıyorum. 25 yıllık aktif hakemlik kariyerimin ardından artık ‘gözlemci’ olarak hizmet etmekten büyük mutluluk duyacağım bu eşsiz camianın her bir parçasına, siz kıymetli üyelerimize yeni sezonun hayırlar getirmesini diliyor; sakatlık, kaza, bela yaşamadan hepimiz için başarılı maçlarla dolu bir dönem olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle şu sıralarda üst klasman hakemlerimiz için yapılan, önümüzdeki haftalarda da klasman hakemlerimiz için yapılacak sezon öncesi eğitimlere ve koşulara katılan, katılacak tüm üyelerimize başarılar diliyorum. Bununla birlikte kısa süre önce atanan ve yeni sezonda görev yapacak Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sayın Zekeriya ALP’e ve tüm MHK Üyelerine de bir kez daha başarılar diliyorum. Umuyorum ki IFAB tarafından değiştirilen kurallar gerek biz hakem ve gözlemciler gerekse futbolun diğer tüm paydaşları tarafından doğru anlaşılır ve benimsenir. Bunun neticesinde de hem ülkemizde hem de dünya genelinde futbol oyunu çok daha keyifli bir hal alır.

 

Ay boyunca internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla yaptığımız paylaşımlardan hepinizin malumu olduğu üzere hakemlerimiz yurtdışındaki çeşitli turnuvalarda başarıyla ülkemizi temsil ettiler. TFFHGD İstanbul Şubesi olarak Macaristan’daki Intersport Youth Cup ile başlayan ve sonrasında İsveç’te Gothia Cup, Danimarka’da Dana Cup ile devam edip Norveç’teki Norway Cup’la son bulan birbirinden önemli turnuvalara bu yıl da çok sayıda hakemimizi göndermenin mutluluğunu yaşadık. Bu turnuvalarda görev alan hakemlerimiz de başlarındaki kıymetli hocalarımızın nezaretinde gösterdikleri başarılı performanslar neticesinde final maçları yöneterek hem İstanbul’umuzun hem de ülkemizin yüz akı oldular. Buradan yurtdışında bayrağımızı dalgalandıran sevgili hakemlerimizi ve yöneticilerimizi tebrik ediyor, önümüzdeki yıllarda da bu başarıların artarak devam etmesini diliyorum.

 

“Vefa”, Türk Dil Kurumu’ndaki anlamıyla “Sevgiyi sürdürme, sevgi, dostluk bağlılığı” demektir. Bizler de bir zamanlar sevgiyle dostluk bağı kurduğumuz insanları unutmamayı, onlara karşı her fırsatta vefa örneği sergilemeyi şiar edinmiş bireyleriz. Bu bağlamda TFFHGD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu olarak geride kalan ay içerisinde kıymetli büyüğümüz, eski İl Hakem Kurulu Başkanlarımızdan Sayın Hilmi Alp SALTAN’ı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü Darülaceze’de ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduk. Duygu yoğunluğu içerisinde geçen ziyarette yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız, Hilmi Hocamıza gösterdikleri sevgiyle adeta güç kaynağı oldular. Hayatın bizlere neler sunacağını hiçbir zaman bilemeyiz. Bu nedenle insanların yalnızca iyi günlerinde değil kötü günlerinde de yanlarında olmayı bilmeli, ‘vefa’ kavramının içini davranışlarımızla doldurmalıyız. Bu bilinçle ziyaret etmekten onur duyduğumuz Hilmi Alp SALTAN hocamıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kendisi için Cenab-ı Allah’tan sağlıklı ve huzurlu, uzun bir ömür niyaz ediyorum.

 

İslam âlemi olarak önümüzdeki günlerde mübarek Kurban Bayramı’nı hep birlikte kutlayacağız. Gücü yetenlerin kurban sorumluluğunu ve aynı zamanda bir kısım Müslümanın Hac farizasını ifa etmeye hazırlandığı bu mukaddes bayramın ülkemiz, milletimiz ve tüm Müslümanlar adına hayırlar getirmesini diliyor, birlik ve beraberliğimizin pekişmesi adına bir vesile olmasını umuyorum. Bu özel günlerde yardıma muhtaç kardeşlerimizin unutulmamasını ümit ediyor, tüm bu duygu ve düşünceler ışığında şahsım ve derneğimiz adına Kurban Bayramı’nızı en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

Saygı ve sevgilerimle,

 

Süleyman ABAY

TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı

Hakkında

Check Also

BAŞKANIN KALEMİNDEN (11.03.2019)

Değerli üyelerimiz;   Hem İstanbul hem de Türk hakemliği olarak ziyadesiyle yoğun gündeme sahip bir …