Home / Başkanın Kalemi / BAŞKAN’IN KALEMİNDEN (11.01.2019)

BAŞKAN’IN KALEMİNDEN (11.01.2019)

Değerli üyelerimiz;

Sizlerle birlikte birçok anıyı, güzelliği paylaştığımız 2018 yılını geride bırakıyor ve yeni ümitlerle yeni bir yıla adım atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlk günlerini geride bıraktığımız 2019’da barış, kardeşlik, mutluluk, sağlık ve huzur dolu günler geçirebilmeyi umuyor, yeni yılın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Yeni yıl vesilesiyle yeni umutlara yelken açmanın heyecanını yaşadığımız şu günlerde bizler de TFFHGD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu olarak görevdeki ilk yılımızı tamamlamanın gururu içerisindeyiz. Öyle ki 18 Ocak 2018’de gerçekleştirilen 12. Olağan Genel Kurul neticesinde sizlerin teveccühüyle devraldığımız bu görevi yaklaşık bir yıldır layıkıyla ifa edebilmek adına yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyduk. Aradan geçen bir yıllık süreçte siz kıymetli hakem ve gözlemcilerimizle birlikte çok sayıda etkinliğe imza atarken ana hedefimiz birlikteliğimize, bütünlüğümüze katkı sunmak oldu. Bu doğrultuda yaptığımız başlıca organizasyonlardan kısaca bahsetmek istiyorum.

Her birimizin kalbinde büyük bir yere sahip olan Merhum Oğuz UĞURLU Başkanımızı vefatının ikinci sene-i devriyesinde çeşitli etkinliklerle andık. Oğuz Ağabey’in mezarı başında gerçekleşen anma töreninin “Sevgi İmparatoru Oğuz UĞURLU’yu Anma Haftası” kapsamında organize edilen futbol müsabakasında genç arkadaşlarımızla birlikte top koşturduk. Bu vesileyle Merhum Oğuz UĞURLU’yu en kalbi duygularımla ve saygıyla bir kez daha anıyorum.

Ramazan ayı içerisinde üst düzey katılımla geleneksel iftar yemeğimizi düzenledik. Protokol üyelerinin yanı sıra hakem ve gözlemcilerimizin de yoğun ilgi gösterdiği iftar organizasyonunda camiamızın büyüklüğüne yeniden tanıklık ettik.

Yıl içerisinde kaybettiğimiz, Dünya Kupası’nda düdük çalan ilk Türk hakemimiz Doğan BABACAN anısına bir futbol turnuvası organize ettik. FIFA hakemlerimizden aday hakemlerimize kadar tüm üyelerimizin aynı sahada mücadele etme fırsatı buldukları geniş kapsamlı bu turnuva sayesinde birlikteliğimizi pekiştirdik.

Bölgesel klasmana aday hakem ve gözlemcilerimiz için MHK tarafından yapılan yazılı ve sözlü mülakatlar öncesi iki günlük moral ve eğitim kampı düzenledik. Kilyos’taki İBB Marmaracık Gençlik Kampı’nda gerçekleştirdiğimiz bu programda hakem ve gözlemcilerimizin bilgilerini tazelemelerini ve sınav stresini üzerlerinden atmalarını amaçladık. Nitekim klasmana aday olan hakem ve gözlemcilerimizin elde ettikleri büyük başarılar da bu amacımıza ulaştığımızı hissettirirken aynı zamanda bizlere büyük bir gurur yaşattı.

Yaz aylarında çok sayıda hakemimizi başta İsveç olmak üzere Macaristan, Danimarka, Norveç ve İspanya gibi ülkelerde düzenlenen uluslararası futbol turnuvalarına göndererek henüz il hakemi seviyesindeyken yurtdışında maç yönetme tecrübesine sahip olmalarını sağladık. Hakemlerimiz, görev aldıkları turnuvalarda finaller yöneterek göğsümüzü kabarttılar. Her bir hakemimiz ülkemize unutulmaz anılar ve büyük tecrübelerle döndü, bu da bizler için büyük bir mutluluk kaynağı oldu.

Yeni sezonun ilk haftalarında başta FIFA, Süper Lig ve A Klasman kadrosundaki hakem ve yardımcı hakemlerimiz olmak üzere çok sayıda üyemizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz sezon açılış törenimiz, birlikteliğimizin bir yansıması gibiydi. Ciddi bir organizasyon neticesinde düzenlenen törende sergilenen tablo, camiamızın bütünlüğünü ve bununla birlikte sahip olduğu gücü kanıtlar nitelikteydi. Bu birliğimizin, beraberliğimizin daim olmasını diliyorum.

Yakın zamanda ise tüm klasmanlardaki gözlemcilerimizle Beylerbeyi’nde düzenlediğimiz kahvaltı organizasyonunda bir araya geldik. Soğuk bir kış sabahını kahvaltı sofrasındaki samimi, sıcak sohbetlerle ısıttık. Gözlemcilerimizin isimlerine özel yaptırdığımız hediyelerle gönüllere dokunmayı başardık. Benzer bir organizasyonu hakemlerimiz için de gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürdüğümüzün bilgisini vermek istiyorum.

2018 yılına oldukça eğlenceli bir etkinlikle veda ettik. Yılın son günlerinde Harbiye Muhsin ERTUĞRUL Sahnesi’ni “Şekerpare” isimli oyun için doldurduk. Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden “Şekerpare”nin usta oyuncu Engin ALKAN yönetmenliğinde sahneye aktarılan oyununu hep birlikte büyük bir keyifle seyrettik. Oyun sonunda TFFHGD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu olarak hakem ve gözlemcilerimiz adına başta oyunun yönetmeni ve başrol oyuncusu Engin ALKAN olmak üzere tüm oyunculara teşekkürlerimizi sunduk, çiçek ve hediye takdim ettik. Oyuncu ALKAN da tüm ekip arkadaşları adına derneğimiz nezdinde hakem ve gözlemcilerimize teşekkürlerini sundu.

Tüm bu organizasyonların dışında yıl boyunca Merkez Hakem Kurulu ve İl Hakem Kurulu tarafından gerçekleştirilen tüm hakem ve gözlemci eğitimlerine dernek olarak Oğuz UĞURLU Konferans Salonu’nda ev sahipliği yaptık. Hakemlerimizin gelişimi adına büyük önem taşıyan bu eğitimlere katkı sunmaktan onur duyduk.

Son olarak bu organizasyonların birçoğunda bizlere her türlü imkanı sağlayan, desteklerini esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt UYSAL’a, İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Osman SAVAŞ’A ve Eski MHK Üyesi, değerli büyüğümüz Sayın Osman AVCI’ya şahsım ve yönetim kurulum adına gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Bir yıl içerisinde sergilediğimiz bu performansın ve sizlere sunduğumuz hizmetin artarak devamı için tüm arkadaşlarımla birlikte üstün gayret gösterdiğimizin bilinmesini istiyor, her birinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Saygılarımla,

Süleyman ABAY
TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı

Hakkında admin1

Check Also

BAŞKANIN KALEMİNDEN (11.03.2019)

Değerli üyelerimiz;   Hem İstanbul hem de Türk hakemliği olarak ziyadesiyle yoğun gündeme sahip bir …