Home / Başkanın Kalemi / BAŞKAN’IN KALEMİNDEN (31.10.2018)

BAŞKAN’IN KALEMİNDEN (31.10.2018)

Değerli üyelerimiz;

Yazımın hemen başında bundan böyle her ay resmi internet sitemiz aracılığıyla bu köşeden sizlerle buluşacağımın, aylık değerlendirmelerle sizlerin karşısında olacağımın bilgisini vermek istiyorum. Bu, yenilenen sitemize yaptığımız güzel dokunuşlardan biri olacak diye düşünüyor, her fırsatta vurgu yaptığımız birlik ve beraberlik teması kapsamında böyle bir vesileyle sizlere ulaşacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği İstanbul Şubesi olarak yıllardır bize hizmet eden, her türlü faaliyet ve duyurumuzun yayınlandığı internet sitemizi günümüz şartlarına entegre bir hale getirebilmek adına yeniden tasarlama kararı aldık. Bu doğrultuda ilk olarak arayüzünü değiştirdiğimiz sitemizin dış görünüşüyle daha etkileyici bir hava kazanmasını ve gerek üyelerimizin gerekse diğer ziyaretçilerin çok daha keyifli bir gezinti deneyimi yaşamasını amaçladık. Anasayfamızda haber ve duyuru menülerini ayırarak üyelerimizin camiamızla alakalı önemli bilgilere rahatlıkla ulaşabilmelerini sağladık. Bunun dışında menülerimizi çok daha kullanışlı ve donanımlı bir hale getirdik, hem kurullarımızın hem de hakemlerimizin bilgilerini son haline uygun şekilde güncelledik. Hakem ve gözlemcilerimizin çıkacakları müsabakalarla alakalı dokümanlara ulaşabilmeleri, diğer ziyaretçilerin de ülke gündemini takip edebilmeleri için ilgili yeni menüler ekledik. Bana göre en önemli eklenti ise görüş ve önerilerinizi doğrudan bizlere ulaştırabileceğiniz aracımız oldu. Bu araç sayesinde TFFHGD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu’na icraat ve faaliyetlerimizle ilgili düşüncelerinizi tek tıkla ulaştırabileceksiniz. Tüm bu yenilikler ışığında web sitemizin güncel halini beğenmenizi umuyor, camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Geride bıraktığımız ay içerisinde hepinizin malumu olduğu üzre sezon açılışımızı gerçekleştirdik. Derneğimiz tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla İBB Bayrampaşa Stadı’nda düzenlenen törenin oldukça geniş bir katılımla yapılması bizlere büyük bir mutluluk yaşattı. Birliğimizin, beraberliğimizin ve büyüklüğümüzün bir yansıması olan bu görkemli törende çok kıymetli protokolün yanı sıra İstanbul hakemliğinin üst düzey temsilcileri olan FIFA, Süper Lig ve A Klasman Hakemlerimizi de ağırlamanın gururu içerisindeydik. Öyle ki tören sonunda çektirdiğimiz büyük aile fotoğrafında FIFA hakemlerimizin il hakemlerimizle, Süper Lig hakemlerimizin aday hakemlerimizle kol kola, omuz omuza olduklarını görmek amaçladığımız şeyleri büyük ölçüde gerçeğe dönüştürdüğümüzü hissettirdi. Zira TFFHGD İstanbul Şubesi olarak her fırsatta dile getirmeye çalıştığımız gibi en büyük idealimiz adı, konumu, kokartı veya lisansı ne olursa olsun tüm hakemlerimiz, gözlemcilerimiz ve yöneticilerimiz arasında büyük bir bağ kurmak ve sonsuz birlikteliği sağlamaktır. Bu uğurda yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatı olup canla başla çalışmaya gayret edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Bu duygularla bir kez daha 2018-2019 Futbol Sezonu’nun tüm hakem ve gözlemcilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Sevgili hakem ve gözlemcilerimiz;

Unutmayınız ki bizler, sizlerin desteğiyle var olan ve varlığını sürdüren, amacı da sizlerin hakkını savunmak olan büyük bir sivil toplum örgütüyüz. Sahip olduğumuz güç, bütünlüğümüzden ve koparılmaz bağımızdan gelmektedir. Dolayısıyla bu bağın kuvvetlenmesi bizleri daha da güçlü hale getirecektir. Bu nedenle sizlerden ricamız camia içinde ve/veya dışında bizleri zedeleyecek, bağımızı bozacak her türlü davranışa gem vurmanız. Geçtiğimiz ay yine ne yazık ki hakemlerimize karşı sahalarda çeşitli saldırılar geçekleştirilmiştir. Ancak biz saha içinde futbolun, saha dışında da insanlığın doğrularını uygulamaktan asla vazgeçmeyecek ve kararlılığımızdan asla ödün vermeyeceğiz. Bu vesileyle geçtiğimiz haftalarda saldırıya uğrayan hakem kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, daima yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sahalardaki bu nahoş olaylara sebebiyet veren holiganizmin de bir an evvel son bulmasını diliyorum.

Son olarak geçtiğimiz günlerde ülkece büyük bir coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı’nızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, güzel ülkemizin birlik ve beraberlik içerisinde nice 95 yıllara çıkmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

SÜLEYMAN ABAY

TFFHGD İstanbul Şubesi Başkanı

Hakkında admin1

Check Also

BAŞKANIN KALEMİNDEN (11.03.2019)

Değerli üyelerimiz;   Hem İstanbul hem de Türk hakemliği olarak ziyadesiyle yoğun gündeme sahip bir …