Home / DERNEK DUYURULARI / DOĞAN BABACAN HOCAMIZI ANDIK

DOĞAN BABACAN HOCAMIZI ANDIK

DOĞAN BABACAN HOCAMIZI ANDIK

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Türk hakemliğinin duayen ismi Doğan BABACAN’ı mezarı başında andık.

18 Mayıs 2018’de aramızdan ayrılan Doğan BABACAN hocamız için vefatının ilk yılında Karaahmet Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma törenine TFFHGD Genel Başkanı Sayın Abdurrahman ARICI, Eski MHK Başkanları Sayın Ertuğrul DİLEK ve Sayın Hilmi OK, TFFHGD İstanbul Şube Başkanı Sayın Süleyman ABAY, İl Hakem Kurulu Başkanı Sayın Yaşar FİLİZ, Trakya dernek başkanları, Sayın BABACAN’ın ailesi ve kendisiyle birlikte hakemlik yapmış olan eski hakem büyüklerimiz ile çok sayıda hakem ve gözlemcimiz katıldı.

Merhum Doğan BABACAN hocamızın kabri başında okunan Kuran-ı Kerim ve duaların ardından bir konuşma yapan Eski MHK Başkanı Sayın Ertuğrul DİLEK, “Doğan hocamızla birlikte hakemlik yapmak bizler için çok önemli bir duyguydu. Türk futbolunun Avrupa’da temsil edilmediği yıllarda Avrupa’ya maç yönetmeye gittiğinde herkes ülkemizi ona sorardı. O da ülkemizi ve Türk futbolunu en iyi şekilde anlatır, temsil ederdi. Ruhu şad olsun” dedi.

Anma töreninin ardından derneğimiz tarafından Doğan BABACAN hocamızın ruhuna yaptırılan şekerlemeler kabristandaki ziyaretçilere dağıtıldı.

Bilindiği gibi TFFHGD İstanbul Şubesi olarak 1 Mayıs’ta ilk kez Sayın Doğan BABACAN başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm hakem büyüklerimizi anmak amacıyla çeşitli programlar düzenlemiş, bu programları geleneksel hale getirmek amacıyla çalışmalar başlatmıştık. Bundan sonraki süreçte de İstanbul ve Türk hakemliğinin unutulmaz isimlerini anmak için her 1 Mayıs’ta bir araya geleceğiz.

Bu vesileyle Dünya Kupası finallerinde ilk kez maç yöneten Türk hakemi, İstanbul ve Türk hakemliğinin duayen ismi Sayın Doğan BABACAN hocamızı bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyor, mekanının cennet olmasını diliyoruz.

TFFHGD İstanbul Şubesi

 

 

Hakkında admin

TÜRKİYE FAAL FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ Burhan Felek Spor Kompleksi Bağlarbaşı /Üsküdar 0216 651 63 00 – 03

Check Also

VEFAT VE BAŞ SAĞLIĞI

Dernek üyemiz, İl hakemlerimizden Tolgahan KÜÇÜK’ün babası, camiamızın bir çok organizasyonunda bulunmuş sevilen ağabeyimiz İbrahim …