Anasayfa / DERNEK DUYURULARI / KÜFÜRBAZ YÖNETİCİYE HAPİS CEZASI
TrioMaviForma

KÜFÜRBAZ YÖNETİCİYE HAPİS CEZASI

Eski Hakemimiz ve Dernek Üyelerimizden İbrahim Tokmak’ın küfür ve hakaret dolayısıyla açtığı davanın sonucu İstanbul Anadolu 8. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından açıklandı.

 

2015 Yılının Aralık ayında İstanbul Anadolu yakasında oynanan Pendik Doğan Spor – Maltepe 1453 müsabakası esnasında ve sonrasında müsabakanın hakemine yönelik küfür ve hakaretlerde bulunan Pendik Kavakpınarspor yöneticisi Emrah Avcı hakkında hakem İbrahim Tokmak suç duyurusunda bulunmuştu.

 

İlgili karşılaşma da, bir hafta önce cezalı olduğu için müsabakayı tribünden takip eden Emrah Avcı, müsabaka devam ederken oyun alanına girip hakemin üzerine yürümüş ve maç sonunda da hakeme hakaret etmişti.

 

Dernek Avukatlarımızdan Aydın Sayar’ın takip ettiği davanın mahkemesi sonuçlandı ve alınan karar sonucunda Pendik Kavakpınarspor yöneticisi Emrah Avcı 14 ay hapis cezası artı 1980.00 TL para cezasına çarptırıldı. Sanığın daha önce adli sicilini bozacak bir olaya karışmaması nedeniyle bu ceza 11 Ay 20 Güne indirildi. Şartlı tahliyesine izin verilen sanık için 5 yıl içerisinde benzer bir suçu işlediği taktirde cezasının tamamını çekeceğine dair kararname onaylandı ve siciline işlendi.

 

Küfür ve hakaret her şeyden önce bir insanlık suçudur. Bundan sonra da TFFHGD İstanbul olarak bu tür olayların peşini bırakmayacağız.